Kamis, 16 Februari 2017

Siatka ogrodzeniowa jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów ogrodzeń. Jej montaz nie jest taki trudny o czym możesz przekonac się poniżej.

Montaż siatki PCV na ogrodzenia posesji.

Ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej coraz częściej są spotykane i coraz większym powodzeniem się cieszą. Nie jest to drogie ogrodzenie w zakupie, a montaż ogrodzenia nie należy do skomplikowanych.

Jak się montuje siatkę ogrodzeniową?

Montaż siatki należy zacząć od wyznaczenia linii wzdłuż której będziemy montować ogrodzenie. Najlepiej zrobić to przy pomocy sznurka. Słupki ogrodzeniowe montuje się średnio co 2-2,5 m. Zależy to od tego jakie szerokie mamy przęsła. Montaż słupków ogrodzeniowych najlepiej zacząć zamontowania początkowego i narożnego.

Słupki należy osadzić w specjalnie wykopanych dołkach. Najlepiej zrobić to wcześniej we wcześniej., a potem tylko umieszczać w nich słupki na specjalnych kotwach do słupków lub zabetonować je. Odchodząc na pewną odległość należy sprawdzić czy słupek jest ustawiony idealnie pionowo, tzn nie jest przechylony w żadną stronę.

Wykorzystanie do montażu kotew jest bardzo pomocne i ułatwia pracę. Przede wszystkim skraca czas montażu ogrodzenia oszczędzając czas przeznaczony na czekania, aż beton stwardnieje.

Jeśli już wszystkie słupki ogrodzeniowe zostały już ustawione na swoich miejscach i zamontowane można zacząć montaż siatki ogrodzeniowej.

Napinacze za pomocą których napięty zostaje dolny i górny drut naprężający ogrodzenie montujemy przy każdym słupku narożnym, początkowym i podporowym.

Kolejnym krokiem jest rozłożenie siatki wzdłuż linii ogrodzenia. Warto sprawdzić przy każdym słupku rozstaw oczek siatki.

Przy brzegu siatki ogrodzeniowej, przy słupku początkowym musimy wsunąć pręt napinający i przymocować go do słupka początkowego. Ten sam zabieg musimy wykonać przy słupku narożnym, jednak tam pręt należy zamocować dalej. W ten sposób naciągniemy siatkę. Jeśli powstał nam jakiś nadmiar siatki, to można go odciąć. Na każdym słupku narożnym ogrodzenia powtarzamy te same czynności.

Montaż ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej jeśli tylko mamy z kim, to możemy go wykonać samodzielnie, gdyż nie jest zbyt skomplikowany.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar