Kamis, 18 Mei 2017

Bramy tak samo jak inne elementy ogrodzenia wymagają czasem pielęgnacji

Architektura każdego domu składa się z wielu elementów. Najistotniejsze z nich, to dach, okna no i oczywiście ogrodzenie. Ogrodzenie składa się z pomniejszych elementów takich jak: przęsła ogrodzeniowe, brama oraz furtka. Brama jest bardzo ważnym elementem każdego ogrodzenia, bowiem umożliwia wjazd na na posesję. Powinna być szeroka, tak abyśmy spiesząc się z wyjazdem lub wjazdem na swoją posesję nie zawadzili o słupki ogrodzeniowe. Bramę należy prawidłowo zamontować i zadbać o to, aby właściwie była ona przygotowana do każdej pory roku, zwłaszcza jeśli mamy podjazd przed bramą.

Brama musi być dobrze wypoziomowana, aby się szczelnie otwierała i zamykała bez żadnego tarcia. Jeśli tego nie zrobimy, to podczas zimy, kiedy jest obniżona temperatura brama może się otwierać źle lub nawet zacinać. Źle wypoziomowana brama może się nawet zatrzeć i uszkodzić.
Przy bramach przesuwnych, a zwłaszcza tych, które się automatycznie otwierają należy zachować szczególną czystość. Podczas zimy, kiedy leży śnieg należy go odgarniać z toru jazdy bramy. Jeśli tego nie zrobimy, to przesuwając śnieg bramą dokładamy jej dodatkowy ciężar, który musi przesunąć. W ten sposób można bramę zniekształcić, a silnik może nawet się spalić.
Warto przed zimą naoliwić zawiasy bramy rozwieranej oraz prowadnice aby nie uległy zatarciu.
Takie czynności mają na celu przedłużenie żywotności całego ogrodzenia. Budowa ogrodzenia jest sporym wydatkiem i warto takie czynności wokół domu wykonać, tak aby to ogrodzenie było wieloletnią inwestycją. Przy budowie ogrodzenia warto dopilnować, aby było ono dość precyzyjnie zaplanowane. Wtedy w czasie eksploatacji ogrodzenia nie musimy go doinwestowywać, a i funkcjonalność całego ogrodzenia będzie lepsza.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar