Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie balustrady z plastiku są nieodłącznym składnikiem ogrodzenia zelkiej posiadłości.


Ogrodzenia Plastikowe to nie tylko balustrady, ale również sztachety na płot


Rzadko kto wyobraża sobie dom bez parkanu. Żeby można się było dostać na obszar osobistej posiadłości potrzebna jest furtka a także brama.
Niewątpliwie bramy i furtki ogrodzeniowe winny być dobrze zrobione bo narażone są na o wiele większe obciążenia niż pozostała cześć balustrady PVC na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek.

W związku z tym jakie winny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle duża ażeby umożliwiała swobodne przejście bez przeciskania się koło ogrodzenia.

Bramka wejściowa powinna też umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się iż furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są zawieszone ponad murkiem furta powinna znajdować się troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek było jednakowej wielkości.Przy doborze sztachetki z Winylu na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza doborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna bądź rozwierana. Ażeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada wziąć pod uwagę fakt że ploty z plastyku
przy bramie powinno być na tyle długie żeby cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama oraz furtka ma być wykonana. Te dwa ogrodzenia nie powinny odbiegać ani konturem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby sztachety plastikowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do wypełnienia bramy albo furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar